Nowa Skoda Octavia RS 245

Oceń tekst

Niedawno Skoda pochwaliła się nową Octavią i Octavią RS. Teraz, pokazuje nam najmocniejszą, najlepszą, najszybszą i najpiękniejszą odmianę tego modelu w historii.

Skoda Octavia RS 245 premiera

Skoda Octavia RS 245

Wielką premierę ze wszystkimi fanfarami model RS 245 będzie miał w Genewie. Wtedy też poznamy informacje o orientacyjnej cenie i kiedy trafi do salonów. Jednak już teraz mamy sporo informacji. Czekają nas lekkie zmiany stylistyczne, między innymi czarne akcenty na nadwoziu oraz kilka kosmetycznych zmian we wnętrzu. Do tego 19 calowe felgi w standardzie i zawieszenie obniżone o 14 mm w porównaniu do zwykłej Octavii. Wyposażenie, jak na topową wersję przystało, będzie bardzo bogate. Prawdopodobnie otrzymamy 9,2 calowy wyświetlacz, ambientowe oświetlenie. Oczywiście RS 245 będzie wypakowany pod sam sufit systemami bezpieczeństwa. Na pewno będzie ich więcej niż w Fordzie Mustangu.

Octavia RS 245 osiągi

Nowa Skoda Octavia RS 245

Pod maską nowej Skody zawarczy dwulitrowy, turbodoładowany motor benzynowy o mocy 245 koni. Taki sam jak w Golfie GTI Performance. Standardowo w RS 245 montowana jest ręczna, 6-biegowa skrzynia, jedna za dopłatą możemy dostać dwusprzęgłową przekładnie DSG. Jakie osiągi ma najszybsza Octavia w historii? Od 0 do 100 km/h w 6,6 s, a prędkość maksymalna to 250 km/h. 370 Nm momentu obrotowego trafia w całości na przednie koła.