Motoryzacyjne podsumowanie tygodnia 3 – Mercedes, Uber, Kubica i więcej crash testów

Najlepsze i najciekawsze podsumowanie motoryzacyjnego tygodnia w internecie! Gdzie mówimy jak jest, a nie jak nam płacą!

Daimler pokochał Ubera

VW koncept

Uber poczynił gigantyczne postępy w kwestii autonomicznych aut jeśli chodzi o oprogramowanie, jednak nie posiada zasobów do produkcji samochodów. Tutaj na scenę wchodzi Daimler. Na ulice wyjadą autonomiczne auta Mercedesa w ramach floty Ubera. Będą stworzone, serwisowane przez Mercedesa, będą własnością Mercedesa, ale będą jeździć dla Ubera. Czyli de facto kontynuacja strategii bycia korporacją taksówkarską, bez posiadania żadnego auta. Nie wspominając już o kierowcach, których z jakiś czas może po prostu nie być. Najważniejsze w tej współpracy jest jasny komunikat, że Uber nie jest zainteresowany stworzeniem własnego auta, a stworzeniem platformy do pracy dla każdego kto stworzy autonomiczne auto. Prawdopodobnie.

Robert Kubica wystartuje w Le Mans

Robert Kubica w Le Mans

Robert Kubica dołączy do zespołu ByKolles w tegorocznej serii wyścigów długodystansowych. Kubica poprowadzi samochód najwyższej kategorii LMP1. W tym sezonie spodziewać się można pięciu załóg tej kategorii. Dwóch od Toyoty, dwóch od Porsche i jednej od ByKolles. Czy dzięki Kubicy wyścigi długodystansowe staną się w Polsce równie popularne jak swego czasu Formuła 1? Ja będę oglądał na pewno. Przynajmniej skróty. Sezon zacznie się 16 kwietnia, sześciogodzinnym wyścigiem na torze silverstone.

Crash testy po 20 latach

Jak 20 lat rozwoju bezpieczeństwa wpływa na crash test? Zobaczcie sami.