Jak otworzyć każdego Volkswagena! Ty też jesteś zagrożony!

Volkswagen Golf Alltrack

Nowe, niezwykle proste w budowie urządzenie potrafi otworzyć każdego Volkswagena! Jeśli kupiłeś auto Volkswagena wyprodukowanego po roku 1995 jesteś podatny na atak.

Kolejna afera Volkswagena?

Grupa informatyków odkryła jak otworzyć zdalnie każde auto Volkswagena bez kluczyka. Ich odkrycie zostałoby opublikowane już dwa lata temu, ale od razu dostali po łapach pozwem sądowym. Na szczęście w tym czasie informatyk Flavio Garcia i jego zespół pracowali dalej, odkrywając kolejne dziury w zabezpieczeniach Volkswagenów. Według raportu proste urządzenie potrafi nie tylko otworzyć drzwi ale również uruchomić każde auto VW wyprodukowane w ciągu ostatnich dwudziestu lat.

Jak radyjko z bazaru

Ataki są proste do przeprowadzenia, wystarczą tani i ogólnodostępny sprzęt, który pozwala skopiować dane z kluczyka. Płytka Arduino podłączona do odbiornika radiowego działa dokładnie tak samo jak oryginalny kluczyk. W tej chwili jest to zespół informatyków badających zabezpieczenia. Co się stanie, jeśli wpadną na to złodzieje samochodów?

Kto jeszcze?

Poza Volkswagenem z podobnej technologii korzystają niektóre modele Alfy Romeo, Citroena, Fiata, Forda, Mitsubishi, Nissana, Opla i Peugeota. Odporne na to są Volkswageny Golfy 7 generacji i inne auta korzystające z nowszych technologii, ponieważ korzystają z unikalnych kluczy.