Europejskie muscle cary

Jensen Interceptor
Oceń tekst

W europie mamy kilka dobrych alternatyw dla amerykańskich klasyków. Może nie były tak paliwożerne i wielkie, ale mają swój urok. Nie zapadały też w pamięć dzięki filmom akcji jak samochody american muscle.

 Jensen Interceptor

1. Jensen Interceptor

Brytyjczyk produkowany między 1966 a 1976 rokiem. Oryginalnie pod maską biło serce V8 o pojemnościach 6.3 lub 7.2 litra. Był to pierwszy samochód osobowy z napędem na obie osie. Wyprzedzał konkurencję pod względem właściwości jezdnych o lata świetlne!

Opel Manta

2. Opel Manta

Taki mniej wieśniacki przodek Calibry. Z dwulitrowego silnika wyciągał 115 koni mocy. Co ciekawe keidy Manta funkcjonowała na niemieckich drogach funkcjonował tzw. Manta Joke, który jest dientyczny jak żartowanie z keirowców BMW. Jak widać każda generacja ma swoje BMW…

 Opel Kadett C coupe

3. Opel Kadett C

Produkowany między 1973 a 1979 rokiem. Mimo silników o pojemności 1.2, 1.9 i 2.0 ma w sobie coś z muscle cara. To auta z bardzo długą, sięgającą 1937 roku historią.

Triumph Spitfire

4. Triumph Spitfire

Piękny brytyjski kabriolet ze sportowym zacięciem. Tylko dalej nie wiem, czemu Brytyjczycy produkują kabriolety. Chyba tylko na eksport.

Peugeot 504 Coupe

5. Peugeot 504 Coupe

Samochód w tej wersji zasilany był 2.7 litrowym silnikiem V6. Europejski samochód roku 1969!

Waszym zdaniem jakie samochody powinny dzierżyć miano europejskiego Muscle Cara?