Alternatywa dla eketryczności

Oceń tekst

Przez ilość informacji z mediów, można odnieść wrażanie, że samochody elektryczne są jedyną alternatywą dla silników spalinowych. Otóż nie! Istnieje szereg innych technologii które mogą zasilać samochody przyszłości.

QUANT-e-Sportlimousine_front_side_doors-shut

Słona woda

nanoFlowcell QUANT eSportlimousine ma tak długą nazwę, że mógłby na niej jeździć. Ale jeździ na słoną wodę. Wszystkie elektryczne samochody muszą być ładowane z zewnętrznego źródła prądu. Ten wystarczy zalać solanką i można cieszyć się ekologiczną i czystą elektryczną jazdą. I to bardzo szybką. Od 0 do setki nanoFlowcell cośtam cośtam rozpędza się w 2,8s. Nieźle jak na solankowóz.

Motocykl na kupę

Motocykl który produkuje biogaz z kupy. Ludzkiej, zwierzęcej, bez różnicy. Może i nie trafił do produkcji seryjnej, ale taka technologia istnieje i jest dość wydajna. Wyobraź sobie świat, w którym żeby gdzieś pojechać, musisz najpierw iść do łazienki.  To dobre rozwiązanie dla autobusów na długich trasach.

algaeus

Największe zło tego świata

Prius który jeździ na algach. Ekologiczny mokry sen. Przez moją nienawiść do priusa po prostu to zostawię.

airPOD

Powietrze

AirPOD (łapiecie?) jest małym smart carem na sprzężone powietrze. Technologia znana i używana z powodzeniem w wózkach widłowych. Co jakiś czas przebija się informacja, że ktoś próbuje przenieść tą technologie poza magazyny. Jak do tej pory się nie udało.

A wy o jakich dziwnych sposobach na napędzanie pojazdów znacie? Dajcie znać w komentarzach!