Volvo po cichu staje się liderem autonomicznych aut

Oceń tekst

Tesla będzie miała niedługo poważną konkurencję w postaci szwedzkiego producenta. Volvo znane z bezpieczeństwa szybko buduje swoją pozycję w innych aspektach. Prezentują nowe technologie jedna po drugiej szybko skracając dystans do liderów rynku. 

Volvo Cars and Uber

Współpraca z Uberem

Volvo niedawno podpisało umowę partnerską z Uberem, na mocy której opracują wspólnie autonomiczny pojazd na którym będą bazować swój rozwój obie firmy. Możliwe, że szybko zdetronizują Teslę jeśli chodzi o samochody bez kierowcy. W przyszłym roku Volvo chce uruchomić Pilot Assist II, który pozwala wykonywanie wszystkich manewrów oraz jazdę do 120 km/h całkowicie bez udziału kierowcy.

Volvo S90

Autonomiczny system Volvo

System obecnie jest autonomiczny tylko w połowie. Samodzielnie steruje i hamuje tylko, jeśli inny samochód jedzie przed nim. System który wprowadzą w przyszłym roku jest już poważnym zagrożeniem dla systemu Tesli. Nie będzie potrzebował już samochodu „pilota” i będzie działał przy znacznie wyższych prędkościach. Volvo zaoferuje system w standardzie w modelu S90 i jako opcję w XC90