Volkswagen T-ROC – następca Beetle?

Sprzedaż VW Beetle ciągle maleje. Czy mały SUV Volkswagena, o którym nie słyszeliśmy od 2014 roku, będzie jego następcą?

Volkswagen T-ROC – zapomniany koncept

Volkswagen T-ROC

W 2014 roku, w Genewie VW zaprezentował koncepcyjnego, małego SUVa ze składanym dachem. Od tamtej pory nie mieliśmy żadnych informacji an temat tego modelu, aż do teraz. Kilka dni temu zapowiedziano premierę tego modelu w czwartym kwartale tego roku. T-ROC będzie autem klasy kompakt. Sam producent twierdzi, ze wielkością będzie przypominał Golfa. Niestety zarówno nadwozie jak i wnętrze modelu produkcyjnego zostanie zmienione. Mam nadzieję, że będzie jednak zbliżony do konceptu i nie skończymy z podwyższonym Golfem bez dachu.

Następca Beetle

VW T-ROC wnętrze

T-ROC zostanie zbudowany na płycie MQB i będzie bliźniakiem Audi Q2. Napęd będzie przenoszony na przednią oś, jednak dostępna będzie również wersja z napędem 4MOTION. Pod maską oczywiście pełna gama silników grupy Volkswagen. Koncept z 2014 roku pokazuje nam mały samochód dla młodych ludzi, do jazdy na plażach Kalifornii. Q2 z kolei jest nudnym małym SUVikiem dla ludzi bez wyobraźni. Jestem strasznie ciekaw, którą drogę wybierze T-ROC. Sprzedaż VW Beetla ciągle spada, a to ten model, poza Golfem jest stworzony z myślą o młodszej grupie docelowej. Mam nadzieję, że dostaniemy coś odważnego i ciekawego, a nie po prostu klona Q2 z mordą Golfa. Wtedy nawet dach typu Targa nie pomoże.

VW T-ROC