Uber się kończy, Mazda wraca do Wankla, Jeep wydarzeniem tygodnia?(galeria) – Podsumowanie tygodnia 10

Jeep koncept
Oceń tekst

Dziś w dziesiątym, jubileuszowym, najlepszym podsumowaniu tygodnia w krajach demokratycznych (podobno w Korei północnej mają lepiej) poznacie odpowiedzi na najbardziej nurtujące was w tym tygodniu pytania! Co z tym Uberem? O co chodzi Maździe z tym Wanklem? Jeep zrobił Hot Roda?

Uber zatrzymuje testy autonomicznych aut!

Volvo - testowy pojazd UBERA

Uber zatrzymał testy swoich autonomicznych aut, które podobno wykorzystują kradzioną technologię (klik). Zarówno testy w Arizonie jak i w Pensylwanii zostały wstrzymane. Główną przyczyną jest niedawny wypadek z udziałem samojezdnego Volvo testowanym przez Ubera. Testy wstrzymano na czas dochodzenia, co spowodowało wypadek i czy to była ich wina. Szczególnie, że w tym czasie kierowca siedział na swoim miejscu i miał pilnować aby do takiej sytuacji nie doszło. Biorąc pod uwagę informacje napływające ostatnio z Ubera, może kogoś molestował w tym czasie. Policja twierdzi, że była to wina „tego drugiego”, jednak mimo wszystko przez ostatnie wydarzenia zaufanie do firmy bardzo spada. W moim odczuciu nawet bardziej niż do Volkswagena po dieselgate.

Mazda wraca do Wankla

Mazda RX8 z silnikiem WANKLA

Pamiętacie legendarne Mazdy RX7? Ten samochód dalej śni mi się po nocach. Jest jedną z absolutnie najlepszych rzeczy jak kiedykolwiek spotkała motoryzację. Następca, czyli RX8 również zasługuje na miano legendy. Wszystko między innymi przez silnik Wankla. Czyli taki w którym tłok się obraca, a nie udaje masturbującego się nastolatka. Moment obrotowy silnika Wankla urywa głowy, zrywa asfalt. Z resztą posłuchajcie sami.

Mazda już od jakiegoś czasu drażni fanów silników rotacyjnych obiecując coś, a potem się z tego wycofując. Na szczęście Japończycy wypełnili wniosek patentowy na silnik rotacyjny który ma współpracować z silnikiem elektrycznym. Zatem kolejna legenda z silnikiem Wankla będzie hybrydą. Znając Mazdę, z gigantycznym potencjałem tuningowym.

Koncepty Jeepa

Z okazji Wielkanocy, Jeep zaprezentował kilka szalonych i wspaniałych konceptów, które muszę wam pokazać.