Rewolucja Mercedesa! – Ich technologia cię zaskoczy!

Autonomiczny Mercedes
Oceń tekst

Dzięki kolaboracji między Daimlerem a Boschem nie powstanie nowa wkrętarka czy wyrzynarka. Zabrali się za największy problem wszystkich kierowców. Coś co śni im się po nocach. Zrewolucjonizowali i zmienili świat!

Co trapi kierowców

Znalezienie miejsca parkingowego może być naprawdę trudne. Nie wspominając o kręceniu kierownicą i ustawianiu się między tymi niepotrzebnymi liniami. Miejsc parkingowych jest mało, a wolne miejsce (najlepiej 3 obok siebie) zwykle jest daleko od naszego miejsca przeznaczenia. Niektórzy powiedzą przesiądź się na rower, albo skorzystaj z komunikacji miejskiej. Ale niestety lubię wygodę i klimatyzację i nie lubię przybywać na spotkanie spocony. Nie lubię też gdy ludzie wokół śmierdzą lub kaszlą na mnie, więc jednak zostanę przy samochodzie.

Na szczęście z odsieczą przybywa Mercedes! Auta Mercedesa będą parkowały się same. Zapowiada się prawdziwa rewolucja!

Autonomiczne parkowanie

Autonomiczne parkowanie gdy siedzimy w środku to nie wszystko! Samochód możemy zostawić gdziekolwiek i ustawić tam punkt odbioru. Auto wtedy pojedzie samo szukać miejsca. Gdy znudzą nam się zakupy, granie w golfa czy odwiedziny u kochanki, po prostu wyciągamy smartfona i nasze auto wraca po nas. Automatyczne parkowanie jest czymś absolutnie świeżym, nowym i nikt wcześniej na to nie wpadł.

Drożej nie znaczy lepiej

Zamiast skorzystać ze „zwykłej” technologii autonomicznych aut, Daimler chce wypełnić garaże technologią Boscha, która pokieruje takie auto i będzie zarządzać garażem. Wypełnienie każdego budynku w którym parkują auta nową technologią nie będzie tanie. W dodatku nie wiadomo co z parkingami na powietrzu. Mercedes nie lubi też dzielić się technologią z innymi więc powstaną elitarne garaże dla kierowców Mercedesa. Zastanawiam się teraz, czy do takiego garażu wstęp będą miały tylko Mercedesy, czy system poradzi sobie z nierównym, ludzkim parkowaniem.

Także mamy doskonały przykład rewolucji w postaci wyważania otwartych drzwi. Do tego technologia, która będzie tylko w Mercedesach, prawdopodobnie pojawi się tak rzadko, że cały system dla normalnego użytkownika będzie bezużyteczny. Chyba, że pracuje w biurze Mercedesa. Ale za to mamy długo wyczekiwaną rewolucję! Bo Mercedes jest pierwszy prawda?