Pierwszy elektryczny Jaguar

W końcu koncept elektrycznego samochodu, który nie jest futurystyczny na siłę i nie wygląda jak coś, co mogłoby się tylko spodobać użytkownikom apple. Jaguar opisuje design jako „dramatyczny”. Jak dla mnie, po prostu nie wygląda jak zabawka. A to duży plus.

Elektryczny Jaguar - lewy bok

Elektryczny Jaguar w 2018

I-pace to całkowicie elektryczne auto z miejscem dla 5 osób. Model koncepcyjny został zaprezentowany na LA Auto Show, ale producent zastrzega, że finalny model nie będzie się wiele różnił. Mam nadzieję, bo I-pace wygląda zaskakująco dobrze na tle konkurencji. Nie ma dziwnego i pustego ryjka Tesli, nie wygląda jak zabawka z chińczyka jak Mercedes i nie jest jak BMW które jest po prostu… dziwne. Brytyjczycy nigdy nie zawodzą, jeśli chodzi o piękne auta. Produkcja rozpocznie się w 2017 roku, a na ulice wyjedzie w 2018.

I-pace Jaguar

Jaguar I-pace – osiągi

Ale najważniejsze, co nowy kotek potrafi. Zasięg? 500 kilometrów przy pełnym ładowaniu. Elektryczne auto, które jest naprawdę użyteczne! Bateria do 80% naładuje się w 90 minut. Przymusowa, półtoragodzinna przerwa co pięć godzin jazdy. Wydaje mi się, że może to pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo przy długich podróżach. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Od 0 do 100 km/h rozpędzi się w 4 sekundy. Prędkości maksymalnej nie podano. Ale też nie o to chodzi. Płaska podłoga, przestrzeń bagażowa z przodu i z tyłu i zasięg czyni z Jaguara świetnego, wielozadaniowego SUVa.