Nowy Mercedes Generation EQ – prekursor zmian

Generation EQ

Mercedes już od jakiegoś czasu zapowiada swój udział na rynku elektrycznych aut. Dopiero w Paryżu pokazał jak wyglądają plany oraz nowa stylistyka elektrycznej floty. Czy Mercedes Generation EQ jest wystarczająco dobry by stać się „pogromcą Tesli”?

Generation EQ

Elektryczny Mercedes

Mercedes Generation EQ to samochód koncepcyjny pokazany w Paryżu. W pełni elektryczny crossover, z dwoma silnikami i zasięgiem do 500 kilometrów. Pomimo bycia autem koncepcyjnym Mercedes postarał się aby był jak najbardziej zbliżony do przyszłych seryjnych modeli.

Generation EQ

Konkurencyjny, również ceną

Specyfikacja nie jest czymś, co wywala z butów. Nie jest również słaba. Generation EQ jest wyposażone w 2 elektryczne silniki, po jednym na każdą oś. Co oczywiście daje napęd na cztery koła. Według producenta od 0 do „setki” rozpędzi się w czasie „poniżej 5 sekund”. Auto będzie docelowo oferowane z kilkoma rożnymi bateriami do wyboru. Największa nawet z po 70 kilowatogodzinami. Mercedes nie mówi wprost o cenie, jednak mówi o cenie porównywalnej do benzynowego Mercedesa GLC.

Generation EQ

Przyszłość Mercedesa

To pierwszy z zapowiedzianych „ponad” dziesięciu elektrycznych samochodów Mercedesa i innych marek pod skrzydłami Daimlera. Biorąc pod uwagę Generation EQ Mercedes wejdzie mocno w rynek elektrycznych aut. Może i technologicznie Tesla wygrywa, to dużo niższa cena i prawdopodobnie jakość wykonania skłoni ludzi do wybrania Mercedesa. Szczególnie jeśli model seryjny pokryje się specyfikacją z koncepcyjnym.

Generation EQ