Nowa Skoda KODAK!!! Tfu Kodiaq

skoda kodiaq

Skoda Kodiaq ma chrapkę na segment SUV. Czy da rade konkurować z BMW i innymi markami premium?

Wszystko zaczęło się w Genewie

Beijing Auto Show (4)

To tam Skoda zaprezentowała model VisionS, zaczynając zaznaczać swój teren w segmencie SUV. Osikali kilka drzew, a model koncepcyjny był jak zwykle desigenrskim i technologicznym majstersztykiem. Mnóstwo zabawek, ekranów i niewygodne fotele. Zdjęcie jest z poprawki w Pekinie. Tu są kobiety i samochód, a tam starzy ludzie i samochód. Chyba rozumiecie moją decyzję.

Miś uszatek z alaski

160509 Kodiak became Kodiaq for one day 02

Nazwa Kodiaq pochodzi od niedźwiedzi Kodiak. Żyją sobie na Alasce, w okolicach miasta o tej samej nazwie. Przyjechali ludzie z Czech i powiedzieli: „Ej zmienimy wam nazwę miasta na Kodiaq, zrobimy parę zdjęć, będzie fajnie.” I było fajnie. Ta niedźwiedziowo-pierwotna kampania z hasłem „Odkrywaj nieznane” bardzo mi się podoba.

Jakie sztuczki zna ten miś?

01VisionS

Skoda Kodiaq to naprawdę duży niedźwiedź. Będzie miał aż 4,7m długości i pierwszy raz w historii marki komfortowo przewiezie 7 osób. Wersje silnikowe to w tej chwili zgadywanka, ale najprawdopodobniej znajdziemy pod maską najpopularniejsze motory grupy Volkswagen czyli 1.4 TSI, 2.0 TSI i 2.0 TDI, współpracujące z sześciobiegowa manualną skrzynią biegów i automatem DSG. Jakiś czas potem pojawi się miś ekologiczny, bo hybrydowy. Możliwe, że gdy premierę będą miały jednostki nowej generacji o pojemności 1.5l trafią również pod maskę Skody Kodiaq.

Skoda Kodiaq będzie walczyć jak niedźwiedź

Skoda VisionS

Gdybym kilka lat temu usłyszał, że Skoda będzie walczyć wśród marek premium, nie ustępując im w niczym poza prestiżem, wybuchnąłbym śmiechem. Dziś spójrzcie na ofertę marki. Gdybym miał kupić sedana wybierałbym między Kią a Skodą. Jeśli chodzi o SUVy Kodiaq już jest na bardzo wysokim miejscu w moim rankingu. Niedługo BMW i inne marki tego typu, będą niczym więcej niż wyznacznikiem statusu, bo Skoda będzie już dawno z przodu.