Najchętniej kupowane SUVy w Polsce – wybór kierowców może cię zaskoczyć!

Volvo XC60
Oceń tekst

Segment SUV jest w tej chwili najszybciej rozwijającą się kategorią samochodów na świecie. Polacy również przekonują się do tych wygodnych i wielozadaniowych samochodów. Oczywiście w rzeczywistości ani to w terenie sobie nie radzi, ani w mieście nie jest zbyt wygodne. Za to mamy dużo miejsca i poczucie bezpieczeństwa wynikające z wielkości i kompensacji za przeróżne kompleksy. Wspominałem już, że T-Roc czy XC40 mi się podobają?

Dacia Duster

Dacia_Duster

Najczęściej rejestrowanym SUV-em w Polsce jest Dacia Duster. Dla niezorientowanych Dacia to takie Renault, ale gorzej, taniej i ogólnie bida. Auto zdecydowanie ma swoje plusy jednak po kraju, z którego pochodzą wampiry, czyli teoretycznie szlachta, elita, spodziewałbym się czegoś więcej.

Polacy kochają Dacię i zarejestrowali ich w sumie 6980 do września tego roku. To głównie zasługa osób prywatnych, które zarejestrowały aż 3162 Dusterków. W przypadku rejestracji na firmę Dacia spada na 2 miejsce, z 3818 zarejestrowanymi egzemplarzami. Prym wiedzie Nissan Qashqai.

To idealny samochód dla wszystkich ludzi, którzy czasem wjeżdżają w teren, bo wbrew pozorom Dacia Duster radzi sobie poza utartymi szlakami. Dlatego, jeśli nie potrzebujesz auta, za którym się obracasz, gdy zostawiasz je na parkingu, a przewozisz tylko kury czy inny cement, jest to auto dla ciebie.

Więcej o Dacii Duster.

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai

To drugi ulubiony SUV polaków. Qashqai to samochód, który po prostu jest. Nie wzbudza we mnie żadnych emocji. Zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Nie wygląda krzykliwie, jak to crossovery mają w zwyczaju.

W sumie w tym roku wyjechało ich 6304 na nasze drogi. Jest to ulubiony SUV polskich firm, które zarejestrowały ich aż 4570. Prawdopodobnie dla przedstawicieli handlowych do zadań specjalnych, którzy objeżdżają leśniczówki i wioski, w których nie ma jeszcze internetu, a przy tym zawsze chcą wyglądać, jakby dopiero co wyjechali ze stolycy czy innego Radomia. Wśród klientów indywidualnych jest daleko za konkurencją. Tylko 1743 osób stwierdziło, że Qashqai to dobry pomysł.

Więcej o Nissanie Qashqai.

Hyundai Tucson

tucson

Kolejnym ulubieńcem polskich kierowców jest Hyundai Tucson. W moim otoczeniu jeżdżą nimi głównie przedsiębiorcy, którzy mają gdzieś w lasach swoje ośrodki wypoczynkowe, a nie idzie im na tyle dobrze, żeby walić wszystkich po oczach BMW X5.

Poza moimi osobistymi przekonaniami Hyundai Tucson to auto poprawne. Może pół poziomu wyżej niż Nissan Qashqai. Wygląda ciekawie, ale wciąż wtapia się w tłum. Tylko niech ktoś powie kierowcom Hyundaia, że mają więcej biegów niż dwa. Tylko ja mam z nimi taki problem? Tak? Ok.

Polacy w sumie zarejestrowali 5133 Tucsonów w tym roku. Wbrew moim doświadczeniom Polscy przedsiębiorcy zarejestrowali tylko 2876 z nich. Prawdopodobnie z tego 2870 w moim powiecie. Wśród klientów indywidualnych Tucson ustępuje tylko Dusterowi i Oplowi Mokka, z wynikiem 2257.

Więcej o Hyundaiu Tucson.

Kia Sportage

Kia Sportage

Wspominałem już o tym, że crossovery lubią wyglądać dziwnie. Oto jest! Kia Sportage! Nie pozostaje nic, tylko zapytać- co zrobiliście tej biednej żabce wy zwyrodnialcy?! Poza tym Kia Sportage jest bez polotu jak reszta najpopularniejszych SUV-ów w naszym kraju.

Kijanek pojawiło się na naszych drogach w tym roku 4653. Z tego 1925 to ludzie bez gustu, a 2728 to przedsiębiorcy, którym nie zależy na wizerunku firmy.

Więcej o Kii Sportage.

Toyota CH-R

Toyota CH-R

W końcu, po tylu nudnych samochodach przyszedł czas na Toyotę CH-R. Wybaczam jej nawet bycie „typowym” crossoverem. W sumie od czasu, gdy pisałem o niej pierwszy raz, zacząłem zmieniać o niej zdanie. Toyota CH-R podoba mi się z czasem coraz bardziej. Prawdopodobnie przez porównanie z innymi autami w tej klasie na rynku.

Na polskie drogi wyjechało w tym roku 4602 CeHaeRek by cieszyć nasze oczy. Polscy przedsiębiorcy wolą inne modele Toyoty i zarejestrowali ich zdecydowanie więcej. Dumą firmy jest tylko 2844 CH-R. To i tak więcej niż polscy klienci indywidualni. Polscy „zwykli ludzie” zarejestrowali tylko 1734 crossoverów Toyoty. Na szczęście to wciąż więcej niż Passatów.

Więcej o Toyocie CH-R.

Volvo XC60

Warto wspomnieć jeszcze o Volvo XC60, starszym bracie, wspaniałego XC40. Polubili go głownie Polscy przedsiębiorcy, rejestrując aż 3467 sztuk. To tylko 350 mniej niż Dacii Duster. Powinniśmy im podziękować za upiększanie naszych dróg.

Opel Mokka

Zwykli, ciężko pracujący ludzie, dzięki którym ci źli prywaciarze mogą kupować sobie Dacie Duster i Volvo XC60 bardzo lubią Opla Mokkę. Zarejestrowali ich aż 2280. Musiałem sprawdzić jak on wygląda, bo jeśli Opel naprawdę robi coś najlepiej, to jest to tworzenie nudnych aut, które od razu wypadają z pamięci i nie mają w sobie nic ekscytującego.