Mazda wycofuje 2,3 miliona aut na całym świecie! Kolejna afera?

Mazda wycofa, by naprawić lub wymienić, około 2,3 miliona aut. Wszystko przez potencjalne zagrożenie problemem z tylną klapą oraz z silnikami diesla. To osobne problemy, niezwiązane ze sobą.

Korodująca klapa w Mazdzie

Japoński producent wycofuje w kraju pochodzenia ponad 390,000 aut. Głównie Mazd 3, zarówno sedanów jak i hatchbacków oraz Mazd CX-3 SUV Crossover. Tylko po to, aby wymienić tylne klapy, które mogą korodować pod wpływem soli. W Japonii mają chyba dużo lepsze podejście do klienta niż u nas. Myślałem, że korozja od soli drogowej to problem kierowcy, a nie producenta. ktoś chyba nas porządnie oszukał gdzieś po drodze. Mazda planuje również wezwanie kolejnych dwóch milionów aut na całym świecie, przez ten sam problem. Korodującej klapy bagażnika.To miło z ich strony. Defekt dotyczy aut wyprodukowanych między grudniem 2007 a grudniem 2015.

Problemy z dieslem

Mazda zapowiada również akcję serwisową w Japonii przez problem z komputerem w silnikach diesla. Dotyczy to tych samych modeli co wyżej, wyprodukowanych między sierpniem 2014 a sierpniem 2016. Prawdopodobnie możemy się spodziewać podobnej akcji na całym świecie w najbliższym czasie. Jeśli jeździcie Mazdą wyprodukowaną w podanym okresie, trzymajcie rękę na pulsie z akcjami serwisowymi.