Koniec Volkswagena w WRC

Dieselgate odbija się na grupie Volkswagen na równe sposoby. Po czterech latach uczestnictwa w World Rally Championship ekipa VW wycofuje się z nich. Z czterema mistrzowskimi tytułami na koncie.

WORLD RALLY CHAMPIONSHIP 2016WRC ROUND 12: RALLY  WALES-GB

Volkswagen w WRC

Przygoda z rajdowymi mistrzostwami świata dla Volkswagena zaczęła się w 2013 roku. Po dwóch latach przygotowań wystartowali z modelem Polo R WRC. Sezon zakończyli z 10 zwycięstwami na koncie i zdobywając mistrzostwo. Na podium stanął duet Sebastien Ogier/Julien Ingrassia. W latach 2014, 2015 i 2016 zespół Volkswagen zdobywał kolejne mistrzostwa. Legendarny niemiecki ordnung sprawdził się w warunkach „bojowych” i zdobywali punkty niemal za każdym razem.

WORLD RALLY CHAMPIONSHIP 2016 WRC ROUND 12: RALLY  WALES-GB

Przyszłość WRC

Volkswagen od roku testował nowy model Polo R WRC 2017. W kolejnym sezonie zmienia się regulamin imprezy. Auta będą mocniejsze, szybsze i z większym pakietem aerodynamicznym. Sezon zapowiadał się szczególnie pasjonująco, przez powrót Toyoty. Niestety zarząd grupy Volkswagen podjął decyzję o wycofaniu się z WRC oraz o wycofaniu ekipy Audi z wyścigów długodystansowych. Problemy finansowe zmuszają grupę do wycofywania się ze sportu. Niestety nie uruchomiono programu sprzedaży sportowych aut grupy, więc prawdopodobnie nie zobaczymy ich już na torach. Jedynie w muzeum. Miejmy nadzieję, że dział Skoda Motorsport, która dobrze sobie radzi w rajdowych mistrzostwach europy, pozostanie finansowana.

WORLD RALLY CHAMPIONSHIP 2016 WRC ROUND 12: RALLY  WALES-GB