Koniec BMW Z4

BMW Z4
Oceń tekst

Po siedmiu latach produkcji BMW wycofuje po cichu Z4 ze swojej oferty. Ten niegdyś popularny samochód podbił serca fanów niezwykle udaną pierwszą generacją sportowego roadstera BMW.  Druga generacja niestety nie utrzymało swojej pozycji sprzedażowej na tak wysokim poziomie.

BMW Z4

Brak popularności na pewno nie wynikał z braku osiągów. Wersja sDrive35is, która stała się finalną wersją Z4 korzysta z potężnego, rzędowego, sześciocylindrowego silnika. Z 3 litrów pojemności generuje on 340KM i rozpędzi BMW Z4 od 0 do 100 km/h w 4,8s. Jak widać Mercedes SLK namieszał w klasie wystarczająco.

BMW Z4

Na szczęście BMW od jakiegoś czasu czyni ruchy w kierunku stworzenia następcy modelu Z4. Na tą chwilę brak szczegółów dotyczących wspólnego przedsięwzięcia BMW i Toyoty.  Jednak możemy już się domyślać, że BMW Z5 zostanie zbudowane na podzespołach wspólnego dziecka, modelu Toyota – BMW Supra. Prawdopodobnie oznacza to, ze w następcy Z4 zabraknie tradycyjnej dla tego modelu rzędowej szóstki i zastąpi ją napęd hybrydowy. Nowe Z5/Supra będzie produkowane w Austrii.