Autonomiczne samochody – Stany Zjednoczone

Oceń tekst

Wyścig o tytuł króla autonomicznych aut jest dużo większy niż myślisz. Meta w 2020 roku. Oto wszystko co musisz wiedzieć o firmach które próbują tego dokonać!

Tesla X

Tesla

Tego nikt się nie spodziewał! Tesla postawiła sobie deadline na 2018 na w pełni autonomiczne auta. Jak widać ich technologia działa. Zanim ktokolwiek skomentuje, że był wypadek śmiertelny, przedstawmy fakty. Tesle przejechały autonomicznie 2 MILIONY kilometrów bez wypadku, a najgłośniejszy wypadek był spowodowany przez kierowcę. Systemy samodzielnej jazdy były wyłączone. Wystarczyło sprawdzić logi.

Uber

Uber

Uber zapowiedział, że jeśli tesla stworzy w pełni autonomiczne auta, a będę istniały regulacje prawne, to Uber kupuje wszystkie. Znaczy ograniczył się do 500 000 sztuk, ale to oznacza kilka pierwszych lat produkcji idzie tylko do Ubera. Uber już teraz jest wygodny, bo kierowcy którzy tam pracują, nie gadają głupot jak tradycyjni taksówkarze. całkowite wyeliminowanie elementu ludzkiego? Jestem na tak. No i wolę jeździć teslą niż starym, śmierdzącym papierosami mercedesem z kocem na tylnej kanapie.

Ach no i pracuje nad swoim rozwiązaniem. Prezentacja niby w maju, ale na tą chwilę mało wiadomo na temat Uber-planu.

(To, ze Uber w swoich zasobach ma zdjęcie rowerzysty, uważam po prostu za zabawne)

google samochód

Google

Google planuje wyjechać na ulice do 2020 roku. W sumie mają już działający samochód, nic tylko produkować, ale brak regulacji prawnych w stanach ich wstrzymuje. Ach te urzędy…

FordFord Mondeo

Ford planuje mieć gotowy system w ciągu 5 lat. Co ciekawe, pracują zgodnie z filozofią marki, czyli dostępność systemu dla każdego. Ford zdaje sobie sprawę, że nie będą pierwsi, jednakże podejście, aby autonomiczna jazda była dostępna we wszystkich autach nie tylko w luksusowych może przynieść im dominację na bardzo dużej części rynku.

chevrolet en v

General Motors

GM do końca 2016 chce mieć małe samochodziki, które nie wymagają kierowcy dostępne dla swoich pracowników. Do wyścigu podchodzą bardzo poważnie. Za Miliard dolarów kupili startup  Cruise Automation i zainwestowali 500 milionów dolarów w konkurencję Ubera, Lyft. Jak widać wierzą w ideę autonomicznych aut na życzenie, dla każdego.

 

Apple

To tylko plotka, firma oficjalnie nie potwierdziła. Taka jest ich strategia marketingowa. Za rok albo dwa wyskoczą jak filip z konopi krzycząc „Acha! Mamy taki samochód! Możecie go kupić za cenę 3 Tesli, ale silnik, baterie, i oprogramowanie do samodzielnej jazdy musicie kupić osobno”.

Future Faraday

Faraday Future

Startup który pracuje nad elektrycznym autem, chce, aby był w pełni autonomiczny. Sprawne prototypy mają wyjechać na ulice do końca 2016 roku, produkcja ma ruszyć do 2020.