Czy Audi pracuje nad rywalem dla Tesli S?

Audi prologue Avant

Niemieccy producenci luksusowych aut czują na plecach oddech Tesli. Zagrożenie jest na tyle poważne, że jak grzyby po deszczu pojawiają się zapowiedzi całkowicie elektrycznych aut. Po drogowym tankowcu pływającym na Pacyfiku Mercedesa, przyszedł czas na Audi. Oto najważniejsze rzeczy jakie wiemy o nowym Audi A9 e-tron. 

Audi e-tron quattro concept

Nowe Audi A9 e-tron

W 2018 na rynku pojawi się SUV Audi, zbudowany na podstawie konceptu e-tron quattro zaprezentowanemu rok temu na Frankfurt Motor Show. Tym modelem Audi celuje prosto w Teslę X. Wszystko wykazuje na to, że Audi pracuje również nad rywalem dla Tesli model S. Audi pracuje obecnie nad całkowicie elektrycznym sedanem – Audi A9 e-tron. Auto zadebiutuje na rynku w 2020 roku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nowy sedan Audi będzie blisko spokrewniony z elektrycznym SUVem. A9 zastąpi też A8 na pozycji flagowego modelu.

Audi e-tron quattro concept

Elektryczne plany Audi

Audi nie potwierdziło oficjalnie produkcji A9 e-tron, jednak CEO Audi  Rupert Stadler zapowiada 3 elektryczne modele w ofercie Audi do 2020 roku. A9 przypuszczalnie będzie zbudowane na tej samej platformie co elektryczny SUV który pojawi się w ciągu dwóch lat. Najważniejszym elementem współdzielonym między elektrycznymi modelami Audi będzie układ napędowy. To trzy elektryczne silniki, jeden napędzający przednią oś i dwa napędzające tylną. W ten sposób energia jest rozkładana odpowiednio na każde z tylnych kół, niwelując uślizg kół.

Audi e-tron quattro concept

Wyposażenie nowego Audi

Audi celuje swoimi elektrycznymi autami w zasięg 500 kilometrów. Nowe Audi będą oferowane z opcją indukcyjnego ładowania, dzięki czemu wystarczy zaparkować na odpowiednim miejscu pod domem, aby naładować baterię. Do tego oczywiście automatyczne parkowanie oraz autonomiczną jazdę „poziomu 4” co oznacza, że auto będzie mogło jeździć samo większość czasu.