Amerykanie nie lubią VW Jetty

Ameryanie nie lubia VW Jetty

Volkswagen Jetta nie ma łatwego życia w Stanach Zjednoczonych. Zestawienie ulubionych przez amerykanów sedanów obnażyło, jak cienko przędzie to niemieckie auto za oceanem. Jetta otrzymała bardzo surowe noty i znalazła się na szarym końcu listy, dostając baty niemal za wszystko, nawet za jakość.

Raport magazynu Consumer Reports zawiera ranking małych sedanów, które są dostępne na amerykańskim rynku. Wyniki mogą lekko szokować, gdyż najgorszą ocenę ze wszystkich pojazdów otrzymał VW Jetta. Zamiast jeździć niemieckim sedanem, amerykanie woleli po nim pojechać. Jetta oberwała za zwinność, wysokie spalanie 2,5 litrowych siników, przyczepność na zakrętach, działanie układu hamulcowego, jakość materiałów i wykończenie wnętrza i nawet za precyzję prowadzenia.

W ostatecznym rozrachunku dzisiejsza Jetta okazała się jedynie cieniem jej starszych wersji, które zazwyczaj przodowały w tego typu rankingach. Można to śmiało poprzeć faktem, że dostępna tylko na amerykańskim rynku Jetta Sportwagen, czyli trochę większe kombi, otrzymała opinie auta, które warto kupić. Korzystna ocena może wynikać z faktu, że ten model jest oparty na wcześniejszej konstrukcji. W skrócie – stare jest jare, a nowe jest ch… charakterystycznie słabe!

Najlepszy sedan według amerykanów to Hyundaia Elantra. Za nim w rankingu uplasowały się Nissan Sentra, Subaru Impreza i Toyota Corolla.