Afera Volkswagena – Odkupienie?

Volkswagen e-up!
Oceń tekst

Czyli nasz kochany śmierdziuszek próbuje się wybielić.

Sprzedam Ducati

Chce ktoś z was kupić Ducati? Nie jedno, markę całą. Chodzi plotka, ze w związku z kosztami całej afery będą zmuszeni posprzedawać trochę marek, a mają ich sporo. Pomijając auta osobowe jak sam Volkswagen, Skoda czy Seat, sportowe jak Lamborghini i Porsche, Luksusowe jak Bentley grupa jest w posiadaniu również marek takich jak Man, Scania oraz Ducati.

Szacowane koszty wyprostowania całej afery, kar, serwisowania itd. to ok 38 miliardów. Euro. Plan wyjścia na prostą jest, cóż, prosty. Wyprzedzić Teslę w ich kategorii.

Volkswagen e-golf

Elektryczny Volkswagen

Volkswagen chce poważnie wejść w rynek samochodów elektrycznych. Dla czego? Po pierwsze widzą, że na rynku elektrycznych aut hajs się wreszcie zgadza. Po drugie robią wszystko, żeby zerwać z wizerunkiem małego śmierdziuszka. Po trzecie im więcej aut elektrycznych, tym mniej spalin i wegetarianie się cieszą. No dobra, to tylko sprawa pieniędzy i wizerunku. To trzecie mają gdzieś.

Ambitny plan

Według zapowiedzi Volkswagen ma zamiar do 2025 roku wprowadzić aż 30 elektrycznych modeli aut na rynek. Do tego utrzymać sprzedaż na poziomie 3 milionów elektrycznych aut rocznie.

Najlepiej zarabiające marki w grupie to Audi i Porsche. Widzę tutaj też próbę powrotu samochodów Volkswagena na to podium. Bo w sumie trochę wstyd, ze główna marka grupy nie radzi sobie w niej najlepiej.