Afera Toyoty. Poduszki powietrzne do wymiany.

Toyota Prius Sedean

Widziałem, że z Priusem jest coś nie tak! Nie tylko kastruje ale i zabija!

Eksplodujące poduszki powietrzne

To główny powód serwisowania 3.37 miliona samochodów. Poza zabójczymi poduszkami, drugim powodem jest… Emisja spalin! Prius ostatecznie nie jest wcale taki ekologiczny. Kup mustanga i przynajmniej żyj w zgodzie ze sobą!

Afera Toyoty – Fakty

Z 3.37 miliona wezwanych samochodów, 2.87 miliona zostało cofniętych przez niedotrzymanie norm emisji spalin i defekt powodujący wyciek paliwa. Około miliona aut może mieć obydwa problemy. Na szczęście, żadnych rannych.

Modele których to dotyczy

Defekt związany z przeciekiem paliwa dotyczy Toyoty Prius, Auris compact hatchback i Corolli wyprodukowanych między 2006 a 2015. Wybuchające poduszki powietrzne Priusów i Lexusa CT200h wyprodukowanych między 2010 a 2012. Do tej pory wystrzeliły poduszki boczne w 7 Priusach, które stały puste na parkingu. Jeśli macie Priusa, naprawcie te poduszki, a najlepiej oddajcie to w cholerę na złom.

Takata

Poduszki powietrzne zostały wyprodukowane przez firmę Takata. Nie tylko toyota montuje je w swoich autach, wiec możemy spodziewać się kolejnych akcji serwisowych od innych producentów.  Prawdopodobnie akcja dotknie również auta grupy Volkswagen, która wizerunkowo ostatnio traci. Poza tym Honda, BMW, Mercedesy, Mazdy i mnóstwo innych.