5 najgorszych samochodów w historii

5 najgorszych samochodów w historii to nasza mocno subiektywna lista niewypałów motoryzacyjnych, za które ich twórcy powinni dostać wyrok lub zakaz pracy w zawodzie. Właściwie to ciekawe czy jeszcze pracują na swoich stanowiskach 🙂 Ale do rzeczy:

Fiat Multipla

Fiat Multipla

Auto brzydkie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wybór tak oczywisty, że zamiast uzasadniać, będę bronił Multipli. Dlaczego deska rozdzielcza wygląda tak źle? Stoi za tym pewna idea. Pracując przy biurku, nie ustawiamy wszystkiego w rzędzie na krawędzi. Rzeczy, z których korzystamy, stoją trochę naokoło i w zasięgu ręki. Tak projektowali wnętrze Multipli. Pomysł ciekawy, ale… Nie wyszło.

Pontiac Aztek

Pontiac Aztek
By IFCAR

Auto tak straszne, że zabiło markę i dało Walterowi White’owi raka. Wygląda jak tania, chińska, plastikowa zabawka odlewana w glinianej formie gdzieś w rowie obok foxconnu. A wygląd to najlepsza rzecz w tym aucie. Wyobraźcie sobie resztę.

Reliant Robin

Reliant Robin Mk2
Fot. Pazza328

Produkowana w Tamworth trzykołowa, plastikowa śmierć. Oznaczanie ich jak zbroi Iron Mana (mk1, mk2, mk3) nie pomogło. Przewraca się, gdy skręcasz i gdy wieje wiatr i gdy jedziesz bez pasażera, i gdy jedziesz z pasażerem. Nie przewraca się, tylko gdy stoi. Chyba.

Smart ForTwo

Smart Fortwo
Fot. Matthias93

Zastanawiacie się, dlaczego tanie, mało palące, zwrotne, miejskie autko jest na tej liście. Przez marketingowy dysonans poznawczy. Małe auta miejskie mają ciekawe i dynamiczne reklamy, by trafiać do młodzieży. To jest główny target małych aut. Dojedź sobie na uczelnię, do pracy w jakiejś kafejce i potem do dziewczyny. Super. Tylko po cholerę osobom w wieku 16-24 lata auto, w którym nie da się uprawiać seksu? Przecież to główny cel posiadania auta w tym wieku! Za brak najważniejszej funkcji młodzieżowego auta Smart ForTwo trafia na listę.

Polonez

Polonez FSO
Fot. CZmarlin

Sentyment sentymentem, ale spójrzcie na sprawę obiektywnie. Głośny, cieknący i rdzewiejący król polskich szos. Każdy miał z nim styczność i każdy ma z nim jakąś historię. Głównie o pchaniu. Mimo trafienia na listę najgorszych aut w historii, czy to nie był najlepszy samochód produkowany w bloku wschodnim?